2009. május 3., vasárnap

neues museum

A nürnbergi Új Múzeumot a Staab Architecten
http://www.staab-architekten.com/
német építésziroda tervezte egy pályázat során. Az épület a városfalon belüli régi belváros utcáit barangolva fedezhető fel. Modern. De nem hivalkodó. Inkább tartózkodó. Visszahúzódó. De mégis ottvan. Nagyon ottvan. Teljes üveghomlokzatán gyönyörűen tükröződnek a belváros régi épületeinek homlokzatai, épp ezért illeszkedik olyan jól környezetéhez. Tiszta. Egyszerű. Szép.













Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése